Svendborg fotoklub holder åbent hus

17. januar 2008


Foto af: Hans Erik Hjorth-Hansen – Svendborg Fotoklub

Åbent hus 22. januar Østre Havnevej 15
Hvorfor er det godt at fotografere i flok? Hvordan vælger jeg det rigtige kamera? Og hvordan bruger jeg det, jeg allerede har valgt? Disse, og mange andre spørgsmål vil medlemmerne af Svendborg Fotoklub www.svendborgfotoklub.dk  hjælpe dig med at få svar på, når klubben 22. januar kl. 19.30 inviterer sydfyns fotointeresserede indenfor. Denne aften får du også rig lejlighed til at høre mere om Svendborg Fotoklubs mange aktiviteter, der blandt rigtig meget andet omfatter fælles fototure, interne og eksterne konkurrencer, foredrag, og workshops – for eksempel om portrætfotografi og digital billedbehandling. Helt aktuelt udstiller klubben på Svendborg Bibliotek – læs mere om dette her: http://mitsvendborg.dk/?p=186 Har du lyst til at dele din passion for fotografi med andre, så kig forbi til åbent hus i klubbens lokaler på Østre Havnevej 15! Og kan du ikke vente helt til 22. januar med at høre mere er du velkommen til at kontakte formand Søren Kvistgaard på tlf. 6127 3387 – eller sende en e-mail via klubbens hjemmeside.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Lokale annoncer


NU i byens gårdbutik.
Find os også på Facebook

Kontorfællesskab og mødebooking

Links

Lokale nyheder

  - Få Dit arrangement med

Svendborg RabbitsBlogroll

Artikler og nyheder inden for it

Prøv energiberegneren:


Arkiver

css.php