Original multikunstner på visit i Svendborg Ytringsfrækheden
mar 04


Klip fra Tina Thomsens blog


MitSvendborg får positiv omtale på Tina Thomsens blog www.tinathomsen.wordpress.com

Tina Thomsen har tidligere skrevet indlægget
Dialog og relationer via en blog - en anderledes kommunikationsform her på bloggen, og sætter nu fokus på mitsvendborg.dk i et indlæg på sin egen blog med indlægget Svendborg - en by der er med på noderne
 
Tina Thomsen ved hvad hun taler om, når emnet omhandler kommunikation og dialog. Hun er HR direktør i vikar- og rekrutteringsbuerauet Randstad.
HR eller HRM står for betegnelsen
Human Resource Management og er en disciplin indenfor ledelse, der ønsker at integrere hver enkelte medarbejders behov og personlige ressourcer i arbejdet.
Tina Thomsen sætter fokus på brugen af blogs som et nyttigt dialogredskab til at opbygge relationer til medarbejdere og potentielle fremtidige medarbejdere i en virksomhed. Mange virksomheder eller organisationer bruger i dag blogs som en helt naturlig ting i at vise åbenhed.
-
En blog bryder med den traditionelle enetale på en hjemmeside, da alle har mulighed for at kommentere de publicerede indlæg, en egenskab som hvis den bliver brugt rigtigt kan gøre en kæmpe forskel. 
Udtaler Tina Thomsen bl.a. i indlægget her på bloggen.   
 


Christian Dan Jensen

mitsvendborg@gmail.com
 

Skriv en kommentar